Gynekologie Uničov

Preventivní prohlídky

Gynekologická preventivní prohlídka si klade za cíl včasné rozeznání počátku onemocnění ženských pohlavních orgánů a to i těch nejnebezpečnějších.               

                                                                                                                             

Preventivní gynekologické vyšetření je schopno odhalit stavy, ze kterého se třeba například nádor teprve vyvine, takže drobným chirurgickým zákrokem lze tomuto onemocnění zcela zabránit – doslova „vybereme dračí vajíčko z hnízda“
Součásti prohlídky je detailní vyšetření děložního čípku pohledem za pomoci kolposkopu (speciální lupy), odběr onkologické cytologie, vyšetření malé pánve pohmatem a konečně vyšetření malé pánve ultrazvukem.
Gynekologické preventivní prohlídku hradí zdravotní pojišťovny 1x ročně s tolerancí mínus 2 měsíce – lze ji tedy provést již po uplynutí 10-ti měsíců.
Součástí preventivní prohlídky je i péče o Vaše prsy. Zdravotní pojišťovny hradí mamografické vyšetření od 45 let 1x za 2 roky bez dalšího omezení (věkové omezení do 69 let již dlouho neplatí). Tento interval budeme za Vás hlídat, včas Vás upozorníme na nutnost tohoto vyšetření, vystavíme žádanku a doporučíme Vám  pro Vás vhodné pracoviště. Samozřejmě přistupujeme ke každé ženě individuálně a v případě potřeby provedeme vyšetření včetně doporučení dalšího vyšetření a péče na specializovaném pracovišti i před dosažením 45 let.